XML´den Veri çekmek

acemi-kodcu Merdan Şendil

Merhaba, PHP konusunda oldukça yeni sayılırım ve geliştirmeye çalışıyorum. Bir şey yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü başarılı olamadım.

Bir Shoutcast sunucusunun şifreli XML'inden siteye veri çekmem lazım fakat başaramadım yardımlarınızı bekliyorum.

Yapmaya çalıştığım şey şudur.


http://95.173.163.87:9404/admin.cgi?mode=viewxml&pass=001122334455

Yukarıdaki adreste bulunan XML dosyası gördüğünüz gibi şifreli bir bölümde bulunuyor ve sürekli olarak içerisindeki şarkı ismi değişiyor. Bunun yanında canlı yayına geçildiğinde radyo ismi ve diğer değerlerde değişebiliyor. Ben bu XML dosyasındaki verilerin bazılarını web sayfasında göstermek ve her değiştiğinde site de değişmesini sağlamak istiyorum.

Basit altyapılı XML dosyalarından veri çekmeyi biliyorum fakat burdan veri çekmeyi başaramadım. Bu verileri çekip bir tablo içerisinde sitede yayınlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Yardımcı olabilecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

22-03-2013 16:07

  simple xml

  shnslmz Şahin SOLMAZ

  Merhaba Merdan Bey,

  Php simplexml ile bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz. Bunun için http://www.php.net/manual/tr/book.simplexml.php sayfasını inceleyebilirsiniz eğer karışık gelirse: burayı da inceleyebilirsiniz. Görünmesini istediğiniz php sayfasında XML 'deki verileri okuyup değişkenleri istediğiniz alanda gösterebilirsiniz.

  Ayrıca sorun yaşadığınız ya da merak ettiğiniz kısmı açıklayarak iletirseniz, daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.

  Kolay gelsin. 

  22-03-2013 18:27

   www.Phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
   Web tasarım ve eğitim kaynağınız.