Youtube videolarını mp3´e çevirme

TeaMTurkeR Şenol TÜRKER

Selamun Aleykum.

sitem için küçük bir youtube servisi kodladım servisime birde izlenen videoları mp3 olarak indirme fonksiyonu eklemek istiyorum baya bir araştırdım bu olayı lakin pek sağlıklı sonuçlara ulaşamadım sağlam bir kaç kaynak var lakin exec fonksiyonu olmazsa olmuyor malum exec fonksiyonun açık olduğu bir hostingimde olmadığı için başka bir çaresine bakmam lazım, bu konu hakkında sağlam bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

31-05-2013 23:56

  Php

  ben biraz baktım kardesim php ile  illaki exec komutu falan kullanmak gerekiyor 

   onun yerine java script ile  convert etmek daha mantıklı geliyor  cunku eger  sunucu sana ait degilse o komut kapalıdır kullanamazsın 

  curl ile yapan var perl ile yapan var  onlara da bakmak lazım oralarda ararsan daha rahat olur 

  03-06-2013 10:58 Edit:03-06-2013 11:00

   Php

   TeaMTurkeR Şenol TÜRKER

   Curl ile yapanlara baktim arif ustacim header ile convert etmisler ama oda dogru duzgun calismadi perl dede kutuphaneyi yuklemek lazim sunucuya oda mumkun degil inc veya dll sine onuda bulamadim yani tam bir muamma arif ustacim bu youtube convert olayi veya ilk defa boyle bisey yapmaya calistigi icin bana oyle geliyor :)

   03-06-2013 12:29

    Php

    alicilin Ali Fırat Güler

    mp3'e çevirmek için sunucuda ffmpeg eklentisinin yüklü olması gerekli. Ve bu eklentiyi çalıştırabilmek içinde hali ile exec(); fonksiyonunun etkisizleştirilmemiş olması gerekli. Bunu kendi hostunuzda yapmanın tek yolu bu. Başka yolu yok üstad.

    03-06-2013 16:11

     Php

     TeaMTurkeR Şenol TÜRKER

     phpclasses.org dan bulduğum bir kaçtane sınıfı inceledim ali ustam ffmpeg veya exec kullanılmıyordu bulduklarımda ama ben bir türlü çalıştıramadım ali ustam baya bir araştırdım exec ve ffmpeg kullanılmadan yapılabiliyormuş ama bir türlü sağlıklı bir kaynak bulamadım.

     03-06-2013 22:20

      Php

      alicilin Ali Fırat Güler

      üstad. normalde sunucuda bir eklenti kullanmadan bunu yapmak imkansız. Sebebi ise php eklentisiz iken. medya dosyalarını işleyemez. Haa ama api sağlayan bir site varsa orası ayrı bir konu. belki bulduğunuz sınıfta api kullanarak işliyordur.  aksi halde. php medya dosyalarını desteklemez. Mutlaka bir eklenti lazım.

      03-06-2013 23:37

       Php

       TeaMTurkeR Şenol TÜRKER

       peki ali ustacım medya dosyalarını sunucu ortamında çalışan hangi diller işleyebilirler program işi biraz sorunlu ustam bu olaya fena kafa taktım

       04-06-2013 20:47

        www.Phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
        Web tasarım ve eğitim kaynağınız.