Php

yusuef Yusuf Polat Avatar

Bu soruya ben cevap vermek istiyorum. Benim php ile tanışıklığım 10 sene eskisine dayanıyor (11-12 senede olabilir). O zamanlar php kodlamanın a sını bile bilmezken şimdilerde kodlar arasında cirit atıyorum. Kendimi uzman olarak görmüyorum tabiki ama 10 yılın verdiği birikimle php + html kullanarak belki birazda js vs css ile görsellik katarak şu an için yapamayacağım şey yok. Yeter ki yapmak isteyeyim.

Gel gelelim soruna. Tabiki mümkün. Yeter ki kendinde o cesareti gör. Kendine bir hedef belirle. Sonrasında sora sora bağdat bulunur misali öğrenirsin ve yaparsın. En önemli husus cesaret. Sen başla takıldığın yerde gel burada sor yada başka php bilen arkadaşlara sorunu ilet. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Php'ye ilk başladığımda bir tek sayfadan oluşan ilk sitemi yaptığımda ki o mutluluğumu hiç unutmuyorum. Şimdi nerelerdeyiz....

smiley

08-11-2010 19:51 Edit:08-11-2010 19:52

  Php

  alicilin Ali Fırat Güler

  Hocam bu php mi asp.net mi konusunda ilk başladıgımda bende kararsızdım. Sonra dedimki ögrenmeye ögrencem bari araştırayım hangisi daha iyi... araştırdım ve phpnin,linuxun,ücretsiz oldgunu ve bunun için de herkes tarafndan tutuldugunu ve bu yüzden çok çabuk geliştigini duymuştum. Ayrıca php ile mysql kusursuz bir biçimde çalışıormuş. Mysqlin yapımcıları tam hatırlamıyorum ama kendi veri tabanlarında yaklaşık 10000 tablo ve verileri yaklaşık 100 gb kadar bir veriyi saklıyorlarmış :) neyse tmm bari php ögreneyim dedim. Nete girdim araştırmaya başladım ama adam gibi bir site bulamadım. haliyle phpden sogudum. Sonra bu mükemmel site ile tanıştım Baktımki Hocamız phpnin ilk 2 dersini gelin dinleyin nekadar kolay oldugun görün demiş :) bende dedimki bakayım bi :) izledim ve süperrr. Şu anda sizlerin sayesinde hatası,açıgı olmaz demiyorum ama aklımdan geçen hertürlü siteyi yapabilecegime inanıyorum. ama nekadar zamanımı alır bilmem :D İşler büyüdükçe hata yapma gibi bir lüxümüz olmuyoor bir hata bitiriyor herşeyi nede olsa :)

  09-11-2010 10:51 Edit:09-11-2010 10:56

   www.Phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
   Web tasarım ve eğitim kaynağınız.