internet Nedir.

Internet: birçok bilgisayar ve makinanın birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır.

internet nedir


İnternete cep telefonları ve GPS cihazlarıyla bağlanıldığı için bu tanımı sadece Bilgisayarla kısıtlamak mümkün değildir. Ayrıca fabrikalardaki modern cihazlar da internete bağlanabilmektedir.


Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan bilgi açlığının bir ürünüdür diyebilirizi. internet yardımıyla insanlar pek çok alandaki bilgilere kolay, ucuz, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmektedir. İnterneti bu haliyle büyükçe bir kütüphaneye benzetebiliriz.

Internet´e, bakış açımıza bağlı olarak farklı tanımlamalar da getirebiliriz

 • Aynı anda milyonlarca insanın kendi arasında iletişim kurduğu, bilgi alıp verdiği ve kendi kuralları olan büyük bir topluluktur. Bu, internetin sosyal yönüdür. http://www.internetworldstats.com/stats.htm Haziran 2009 itibariyle 1.668.870.408 kişinin internete bağlandığı bildirilmiştir.

 

 

 • İnternet üzerinden alışveriş yapmak, haber okumak, film izlemek gibi faaliyetler kolayca yapılabilmektedir.

 

 • Cep telefonlarında internet tarayıcıların ve kablosuz internetlerin yaygınlaşması ile internet kullanımı giderek artacaktır.

 

 • internet üzerinde oyun oynanabilmektedir. Hatta MMorpg kategorisindeki oyunlarda aynı anda binlerce kişinin birbiri ile yarışmaktadır.

 

Kullanım alanlarının artması ile internet insanlar için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Özellikle Ticari imkanlar interneti vazgeçilmez bir kaynağa dönüştürmüştür.

drekon2010-01-04 15:29:39

DMCA.com
Bookmark and Share
Hit:12043
Puan ver:

.

HiDHalil İbrahim Doğan

peki internetin merkezi neresi nereden geliyor ağın kaynagı neresi yada öyle bir yer var mı? :)

2010-09-04 01:38:41

  başarılı

  başarılı anlatım www.seninbilisim.com

  2015-07-11 03:52:55

   www.Phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
   Web tasarım ve eğitim kaynağınız.